KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17388025

nr 1738 8025

Bertil Wallman

(1922-2003), Sverige

Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 35x40 cm, yttermått inklusive ram: 49x54 cm

Bertil Wallman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1922, död 2003.

Utrop:

300 kr

Såld:

250 kr

måndag 10 november 2025
kl 18:22:49

Bertil Wallman

Läs mer om Bertil Wallman